فروش مواد شیمیایی مربوط به تصفیه آب

آنتی اسکالانت:

به دلیل وجود نمک های محلول در آب ورودی به سیستم های تصفیه آب به روش اسمز معکوس و آب شیرین کن و ایجاد گرفتگی و رسوب در روزنه های میکرونی پلی آمید ممبرین های اسمز معکوس اصظلاحا پدیده scaling به وجود می آید. از جمله موادی که روی غشای پلی آمید ( ممبرین) رسوب می کنند، می توان به کربنات کلسیم ، سولفات کلسیم، سولفات باریم و سولفات استرونیوم اشاره کرد. رسوبات سیلیکا و فلوراید کلسیم کمتر متداول هستند ولیکن مشکل ساز می باشند. جهت جلوگیری این نمک های محلول بر روی ممبرین به آب ورودی به سیستم RO آنتی اسکالانت Antiscalant تزریق می شود. آنتی اسکالانت مهمترین ماده شیمیایی است که معمولا در سیستم های Ro تزریق می‌گردد. هر دستگاه اسمز معکوس نیاز به یک سیستم تزریق از این نوع دارد. این ماده باعث افزایش حلالیت ذرات محلول شده و در نتیجه امکان رسوب آنها در سطح غشا RO را کاهش می‌دهد. کاهش میزان رسوب برای عملکرد بهتر دستگاه ضروری می‌باشد. این مواد ضد رسوب باعث کاهش هزینه و زمان پاک کنندگی عناصر ممبرین شده و از شکل گیری رسوبات جلوگیری می‌کند.
معایب استقاده از آنتی اسکالانت نا مرغوب باعث کاهش ظرفیت تولید ،بالا رفتن میزان نمک های محلول در آب تولید TDS خروجی تولید، افزایش فشار بر پمپ های طبقاتی و کاهش طول عمر پمپ و افزایش برق مصرفی ناشی از بالا رفتن میزان آمپر ، تعدد شستشوی ممیران ناشی از گرفتگی و در نهایت کاهش طول عمر در ممبران ها و تعویض زود هنگام آن می گردد.مواد زیر به عنوان آنتی اسکالانت در صنعت آب شیرین کن استفاده میشود
ماده (C.S.411): ضد رسوب برای سیستم های اسمز معکوس
ماده (C.S.401): پاک کننده رسوب های آلی و میکرو ارگانیزم ها از روی ممبرین ها
ماده (C.S.400): پاک کننده رسوب های معدنی از روی ممبرین ها
شرکت مهندسین پالود صنعت نیکان در زمینه فروش مواد ضد رسوب در دستگاه های RO و مواد منعقد کننده در تصفیه آب و فاضلاب آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز میباشد.

`
دانلود کاتالوگ

تهرانسر-خیابان هفتم بلوار اصلی ( قهرمانی )-ساختمان پارسه-واحد 29
تلفن : 46-44569945(21) 98+
فکس : 44596738 (21) 98+
همراه : 9121872360 98+
ایمیل : info@psne.ir