مخازن GRP

مخازن GRP,مخازن کامپوزیت , سپتیک تانک , اسمزمعکوسRO , انعقادولخته سازی , ایمهوف تانک

معرفی مخزن کامپوزیتی GRP

کامپوزیت ترکیب دو یا حداقل چند ماده است که با خواص فیزیکی و شیمیایی متفاوت با یکدیگر ترکیب‌شده‌اند که یکی فاز تقویت‌کننده نامیده می شود و به شکل الیاف (شیشه)، ورقه یا ذرات است و در فاز دیگر که ماتریس (در اینجا رزین) نامیده می شود محصور است. نهایتاً محصولی تولید می‌شود که مشخصات آن با مشخصات هریک از اجزاء آن متفاوت است چون استفاده از این مواد به‌صورت تکی باعث گسسته شدن و ضعف ساختاری می شود. این مواد جدید به دلایلی ازجمله مقاومت بیشتر مصالح ترکیبی، سبک‌تر بودن و قیمت کمتر نسبت به فولاد و بتن ارجحیت دارند.
بهداشت آب یکی از مهم‌ترین مسائلی است که به‌طور مستقیم بر روی سلامتی انسان‌ها تأثیرگذار است، به همین دلیل جنس مخزن ذخیره آب آشامیدنی باید از نوعی انتخاب شود تا از ورود ناخالصی و مواد آلوده که به‌طور ناخواسته وارد آب می شوند جلوگیری کند که معمولاً در مخازن ذخیره با مصالح بتنی و فلزی این اتفاق می افتد.

موارد كاربرد مخازن کامپوزیتی GRP:

- ذخیره آب و فاضلاب (آب آشامیدن، آب آتش¬نشانی، آب دریا، لجن و ...)
- ذخیره مواد شیمیایی (HCL,NaOH,NaOCL)
- ذخیره سوخت های پتروشیمی و آلی
- ذخیره کودهای مایع
- ذخیره روغن و مواد غذایی

مزیت‌های مخازن کامپوزیتی (GRP):

نصب آسان:

در مقایسه با سایر مخازن، انواع کامپوزیتی آن‌ها از وزن بسیار کمتری برخوردار بوده و این مسئله کاهش بسیار زیادی در هزینه‌های حمل‌ونقل، تجهیزات موردنیاز برای نصب، نیروی انسانی مورداستفاده و ... ایجاد می‌نماید. همچنین در مخازن کامپوزیتی سرعت نصب کلیه تجهیزات بسیار بالاتر هست.

دوام و عمر طولانی:

مخازن کامپوزیتی به علت مقاومت مناسب در شرایط جوی مختلف و انعطاف‌پذیری از دوام بالایی برخوردار بوده و دارای عمر مفید بیشتری می باشند. خصوصاً در مواردی که نیاز به مدفون نمودن تانک موردنظر وجود دارد انعطاف‌پذیری کامپوزیت مقاومت آن در مقابل انواع فشارها و نیروی‌های اعمال‌شده را بالا می‌برد. به‌علاوه، به علت خاصیت ضد خوردگی کامپوزیت، تانک‌های کامپوزیتی در زمینه‌ای مرطوب نیز از دوام بسیار بالایی برخوردار هستند.

آب بندی کامل:

پروسه تولید مخازن کامپوزیتی به‌صورت یکپارچه احتمال وجود نشتی در این مخازن را به صفر می رساند. کلیه مخازن پس از تائید آزمون نشتی، ازلحاظ آب بندی مورد تائید قرار خواهند گرفت.

قابلیت تولید متنوع:

مخازن کامپوزیتی در ابعاد و اندازه‌های مختلف با خصوصیات متنوع قابل‌تولید هستند. با استفاده از نرم‌افزارهای مهندسی موجود، توانایی تولید مخازن با ظرفیت 1 تا 85 مترمکعب وجود دارد که این ظرفیت با توجه به درخواست کارفرما قابل‌تغییر می باشد. همچنین در صورت اتصال مخازن به یکدیگر امکان ساخت مخازن با ظرفیت های چند صد مترمکعبی نیز وجود دارد.

نصب مخازن کامپوزیتی:

مخازن کامپوزیتی را می‌توان هم به‌صورت مدفون و هم به‌صورت روباز (زمینی و هوایی) نصب نمود.

مقاومت در مقابل سرما و گرما:

این مخازن با توجه به اینکه از مواد کامپوزیتی ساخته‌شده‌اند از 45+ تا 50- درجه در بلندمدت قابلیت تحمل تغییرات دمایی را دارند و در مناطق کوهستانی با توجه به خاصیت عایق حرارتی مواد کامپوزیتی، این مخازن دارای کارایی و عملکرد بهتری می باشند.

عدم نياز به انرژي:

با توجه به عدم استفاده از دستگاه‌های برقی و مکانیکی در این سیستم ها هزینه های مربوط به مصرف برق، انرژی، استهلاک تجهیزات و سایر هزینه های مربوط به اپراتوری در آن‌ها وجود ندارد.

حفاظت از آب‌وخاک در طبيعت:

با توجه به اهمیت نشت در مخازن، به‌خصوص در مخازن نگهداری فاضلاب، مواد نفتی و شیمیایی، آب‌بند بودن کامل مخازن کامپوزیتی با توجه به یکپارچگی تولید آن ها موجب حفاظت از آب‌وخاک در محیط اطراف آن‌ها می¬شود.

مقاومت در مقابل شوری و تلخی آب‌وخاک:

به علت خاصیت مواد کامپوزیتی، در مناطقی که نزدیک به سواحل دریا هست و رطوبت یا آب دریا باعث خوردگی مخازن مدفون می‌شود، نصب مخازن کامپوزیتی یکی از بهترین گزینه ها محسوب می شوند.

قابلیت جابجایی:

مخازن کامپوزیتی را می‌توان در صورت نیاز بارها جابجا نمود و در مناطق مختلف از آن استفاده نمود.

ابعاد مخازن:

لازم به ذکر است شرکت مهندسی آردا زیست توان تولید مخازن را مطابق ابعاد و مشخصات مختلف موردنظر خریدار را دارا هست. همچنین سایر جزئیات شامل محل لوله‌های ورودی و خروجی و سرریزهای تخلیه و دریچه بازدید متناسب با درخواست خریدار اجرا خواهد شد.

داشتن محيطي سالم و بهداشتي

این سیستم با توجه به عدم نشت و آب بندی کامل از ایجاد هرگونه آلودگی در محیط اطراف مخازن جلوگیری می شود و درنتیجه محیط اطراف کاملاً سالم و بهداشتی خواهد بود.

عدم خرابي در حوادث غیرمترقبه (زلزله و ...)

با توجه به قابلیت انعطاف پذیری که کامپوزیت‌ها دارند در سوانحی مانند زلزله بهتر عمل می‌نمایند و کمترین صدمه به آن‌ها وارد می‌گردد.

ضد اشعه خورشيد:

با توجه به جنس مواد مورداستفاده در مخازن کامپوزیتی، این مخازن دارای مقاومت بالایی در برابر نور خورشید می باشند.

عدم نياز به ساپورت:

با توجه به طراحی مقاومتی و سازه¬ای مخازن با استفاده از نرم فزار ANSIS و بر اساس مقاومت در برابر فشار خاک، کلیه مخازن به هیچ گونه ساپورتی جهت مدفون شدن نیاز ندارند.

ساخت مخازن مطابق با استاندارد:BS4994

ساخت کلیه مخازن مطابق با استانداردهای BS4994 صورت می گیرد.

`
دانلود کاتالوگ

تهرانسر-خیابان هفتم بلوار اصلی ( قهرمانی )-ساختمان پارسه-واحد 29
تلفن : 46-44569945(21) 98+
فکس : 44596738 (21) 98+
همراه : 9121872360 98+
ایمیل : info@psne.ir