فروش سپتیک تانک فاضلاب

مخازن کامپوزیت , سپتیک تانک , اسمزمعکوسRO , انعقادولخته سازی , ایمهوف تانک

سپتیک تانک

سیستم Septic یک نوع پکیج تصفیه فاضلاب در محل (OSSF) می باشد.

سپتیک تانک ساده ترین و پر کاربرد ترین واحد در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی انسانی است. اصطلاح "سپتیک" به محیط زیست باکتری های بی هوازی در مخزن تجزیه یا mineralizes زباله اشاره دارد. سپتیک تانک می تواند با دیگر واحد تصفیه خانه فاضلاب در محل مانند سیستم های هوازی شامل هوادهی مصنوعی به کاربرده شود. سپتیک تانک مخزنی است که توسط حداقل یک دیواره به دو بخش نامساوی تقسیم شده است در بخش اول مواد و ذرات درشت ته نشین شده و در کف مخزن انباشته می شوند.
مخزن به نحوی طراحی می شود که فاضلاب ورودی به آن تقریباً ‌بین یک تا سه روز باقی میماند.در مدت مذکور مواد معلق سنگین فاضلاب به صورت لجن در کف مخزن ته نشین شده و بیشتر مواد معلق سبک و از جمله روغن و چربی به تدریج به شکل کف غلیظی در سطح مایع شناور می گردد. وقتی که مقدار فاضلاب وارد مخزن می شود به اندازه هم حجم آن پساب از لوله خروجی دفع می شود. لجن ته نشین شده در کف مخزن در اثر فعالیت باکتریهای غیر هوازی تجزیه گردیده ایجاد گاز مینماید. نتیجه فعل و انفعالات مزبور، کاهش قابل ملاحظه حجم لجن می باشد و به همین دلیل معمولاً تخلیه لجن مخزن هر 2 تا 4 سال یکبار بر حسب زمان ماند اولیه ضرورت می یابد.
در پساب مخزنی که صحیح طرح و اجرا شده است مواد معلق و تیرگی کمی وجود خواهد داشت مع ذالک هنوز کاملاً‌ صاف نیست و بوی مخصوص فاضلاب می دهد. بعلاوه پساب مزبور احتمالاً از نظر بهداشت به علت در برداشتن باکتریهای بیماری زا، کیست و تخم کرمهایی که کاملاً‌ از بین نرفته اند مخاطره انگیز می باشد. سپتیک تانک ها به دو صورت پلی اتیلنی و بتنی و با قابلیت دفن در زمین طراحی و اجرا می شوند.از طرف دیگر صعود حبابهای گاز در درون مایع مخزن تا حدودی سیر طبیعی ته نشینی مواد جامد را مختل می کند. راه حل این مشکل ساختمان یک مخزن دو انباره است. به این ترتیب که مواد معلق سبک که از انباره اول خارج می شوند با شرایط مساعدتری در محیط آرام انباره دوم ته نشین می شوند. این کار به خصوص در مواقعی که حجم لجن ته نشین شده زیاد و تجزیه بی هوازی سریعاً در حال گسترش است، بسیار موثر می باشد. لجن انباره دوم معمولاً‌ یکنواخت تر و کف متشکله در آن کمتر از انباره اول است. مواد معلق، پساب چنین دستگاهی نیز کمتر از دستگاه یک مخزنه است. سپتیک تانک ساده ترین نوع تصفیه خانه تک واحدی است که تصفیه مکانیکی ( ته نشینی) و تصفیه زیستی با کمک باکتریهای بیهوازی همزمان در آن انجام می گیرد.
جهت حذف چربی ها و مواد معلق پساب مکانهایی نظیر رستورانها، هتل ها، کارخانه جات و .... که دارای آشپزخانه بزرگی هستند از چربی گیر استفاده می گردد.تفاوت چربی گیر با سپتیک تانک در شرح وظایف این سیستم ها میباشد به نحوی که سپتیک تانک یک سیستم تصفیه فاضلاب بی هوازی میباشد در صورتی که چربی گیر صرفا جهت جمع آوری چربی استفاده میشود و حجم کمتری دارد.

ک , فروش سپتیک تانسپتیک تانک , پالود صنعت نیکان

نکات مهم در طرح سپتیک تانک:

سپتیک تانک, فروش سپتیک تانک 1- ظرفیت آن نسبت به پساب تولیدی
2- درازای گندگاه معمولا بیش از دو برابر پهنای آن
3- ژرفای بین 1/5 تا 3 متر
4- ژرفای مایع درون گندگاه 2 متر
5- 30 سانتیمتر هوا بین مایع و پوشش بالایی
6- ورودی و خروجی فرو رفته در آب
7- سرپوش همراه با یک سوراخ آدم رو
8- دوره احتباس بیش از 24 ساعت
9- برای بهترزلال سازی فاضلاب معمولا انباره ها را از ۲ یا ۳ قسمت می سازند
10- حجم قسمت اول را ۲ برابر قسمتهای بعدی انتخاب می کنند تا اینکه اولا تا حدودی نوسانهای فاضلاب را جبران نمایند و دوما آنکه مواد جامد بیشتری در آن ته نشین گردد .
11- مجهز به سیستم تخلیه گاز.
12- هیچ ماده ضدعفونی کننده ای نباید به داخل سپتیک تانک وارد شود.
مخزن سپتیک از حوض مستطیل شکلی تشکیل شده که فاضلاب باسرعت کمی به طور مداوم در آن جریان می یابد بطوریکه فاضلاب پس ازورود به انباره، به علت همین کاهش سرعت جریان، قسمتی از مواد معلق خود را به صورت ته نشینی از دست می دهد و از سوی دیگر انباره بیرون می رود.
درجه آلودگی فاضلابی که از انباره سپتیک بیرون می رود تقریبا معادل درجه آلودگی فاضلاب بیرون آمده از استخرهای ته نشینی نخستین می باشد . مواد ته نشین شده به صورت لجن درکف انباره جمع میشوند . بطوریکه انباره سپتیک حداکثر یک تا دوبار در سال نیاز به خالی کردن پیدا می کند .
ارتباط بین بخش اول و دوم به گونه ای است که امکان عبور مواد ته نشین شده و چربی های شناور شده از بخش اول به بخش دوم وجود ندارد و بدین صورت پساب زلال شده به بخش دوم منتقل می گردد.معمولاً از سپتیک تانک ها برای تصفیه مقدماتی فاضلاب، متعادل سازی در مقدار و کیفیت فاضلاب و جمع آوری فاضلاب از نقاط مختلف و پمپاژ آن استفاده می شود.

محاسبه سپتیک تانک یک طبقه

در طرح سپتیک تانک کوشش می شود که با توجه به میانگین فاضلاب در شبانه روز ،مدت زمان توقف24 ساعت انتخاب شود درانبارهای بزرگ مدت زمان توقف می تواند تا 4 ساعت کاهش یابد.

درامریکا حجم سپتیک تانک رابه صورت زیر محاسبه میکنند:

الف:اگر دبی فاضلاب کم وتا حدود 2 مترمکعب در شبانه روز باشد ظرفیت انباره رادست کم 3 مترمکعب انتخب میکنند.
ب:درصورتیکه دبی فاضلاب میان 2 تا 6 متر مکعب در شبانه روز باشد حجم انباره را معدل1.5 برابر دبی فاضلاب در یک شبانه روز انتخاب میکنند.
ج:درصورتیکه دبی فاضلاب 6تا400متر مکعب در شبانه روز باشد کمترین حجم انباره از فرمل زیر بدست می آید.
V=4.5+.75*Q که در آن دبی برای شبانه روز در نظر گرفته می شود.
د:درصورتیکه دبی فاضلاب بیش از 400متر مکعب باشدبهتراست از روش دیگری مانند ایمهاف تانک استفاده شود.
استاندارد آلمان حجم لازم درانباره برای هرنفر300لیتر و کمترین حجم انباره را3 مترمکعب پیشنهاد کرده است کمترین حجم انباره در اتریش4ودرسویس5 مترمکعب درنظر گرفته میشود در انگلستانحجم رابرای توقف یک شبانه روز میانگین فاضلاب در حالت بدون بارندگی به علاوه1.8 متر مکعب پیشنهاد میکندوهمچنین کمترین حجم را3.5 مترمکعب پیش بینی کرده است.

نگهداری انباره تعفن

برای اینکه سپتیک تانک با بازده بهتری کارکند باید به نکات زیر توجه کرد.
1- هیچگونه ماده گند زدایی نباید به داخل آن وارد کرد زیرا موجب ازبین رفتن باکتری های تصفیه کننده فاضلاب می شود.
2- در فاصله زمانی لازم باید لجن جمع شده در کف انباره را بیرون آورد لجن رامعمولا با کمک پمپ بیرون می آورند.
3- هنگام خالی کردن انباره نبایستی تمام مواد لجنی را بیرون آورد زیرا وجود ته مانده لجن در انباره کاردوباره ی آن را بهبود میبخشد.

ویژگی های مثبت سپتیک تانک

- مناسب جهت تصفیه پساب واحدهای کوچک
- هزینه پایین ساخت، نصب و راه اندازی
- هزینه پایین نگهداری و تعمیرات
- بدون تجهیزات متحرک و الکترومکانیکال
- بدون نیاز به مصرف انرژی
- پایین بودن فضای اشغالی به علت مدفون بودن
- قابل نصب در هر عمقی متناسب با پروژه

عیب سپتیک تانک

به طور کلی تصفیه درانباره تعفن به صورت ناقص انجام میشودوآن هم برای جمعیتی محدود،این تصفیه ناقص تنها موجب می شود که دفع فاضلاب به زمین آسان تر انجام گیرد.

جذب فاضلاب در زمین

برای واردکردن فاضلاب به زمین روش های زیر معمول است.
1- درصورتیکه سطح آب زیرزمینی پایین و امکان ایجاد چاه جذب کننده ی فاضلاب موجود باشد ازچاه فاضلاب سنتی استفاده میکنند.
2- درصورتیکه سطح آب زیر زمینی بالا ویا زمین از نفوذپذیری زیادی برخوردار نباشد باید فاضلاب رادر زیر سطح زمین پخش کرد.در این صورت فاضلاب با کمک یک شبکه لوله های سوراخ دار درزمین و در عمق45تا90 سانتی متری پخش می شود.

انباره های تعفن دوطبقه (ایمهاف تانک)

این انباره ها را می توان برای تصفیه فاضلاب جمعیت هایی از50 تا 15000 نفر ساخت .تفاوت آن با سپتیک تانک در جدا سازی منطقه ی ته نشینی از منطقه تعفن است منطقه ی ته نشینی با سطح مقطعی به شکل V ساخته میشود. فضای داخل انباره ازسه قسمت ذیل تشکیل شده است.
1- قسمت رویینV که ویژه ی ته نشینی است فاضلاب پس از ازورود به این قسمت از سرعتش کاسته شده و مواد معلق آن روی سطح شیبدار در دو طرف ته نشین می شود .مواد ته نشین شده روی سطح شیب دارسرخورده واز شیار سرتاسری موجود در کف،وارد قسمت دوم یعنی قسمت زیرین جهت متعفن شدن می شود.
2- قسمت زیرینV که ویژه متعفن شدن گازهای بدست آمده از هضم بی هوازی لجن هستند.جریان فاضلاب و ته نشینی مواد معلق در استخر ته نشینی به صورت دائمی انجام می گیرد و مواد ته نشین شده از شیارهایی سرتاسری وبه پهنای 12تا25 سانتی متربراثر نیروی ثقل خود وارد قسمت زیرین میشود فاضلاب ته نشین شده از سمت دیگربیرون میرود.

محاسبه انباره های متعفن دوطبقه(ایمهاف تانک)

برای تانک های کوچک به صورت ذیل عمل میکنند.
الف: برای قسمت ته نشینی حجم رابرای هرنفر30 لیتر و کمترین حجم این قسمت رابرابر با1.5 متر مکعب در نظر میگیرند.
ب: برای قسمت هضم لجن،حجم رابرای هرنفر60 لیتر و کمترین حجم رادراین قسمت3 متر مکعب مشخص میکنند.
ج: برای قسمت جمع شدن گاز،حجم رابرای هرنفر30لیتر و کمترین حجم را برابر1.5 متر مکعب پیشنهاد میکنند.پهنای قسمت جمع شده گاز را دراینگونه انبارها دست کم65 سانتیمتر در نظر میگیرند.
برای تانک های بزرگ و برای جمعیت های چندصدنفری تا15000 نفر حجم قسمت ته نشینی رابرای هرنفر50 لیتر و حجم قسمت هضم لجن را1000 لیتر درنظر میگیرند بار سطحی رادر انبار های تعفن دوطبقه پیرامون2 متر در ساعت وبا سرریزها رابرابر25 متر درساعت برای هرمتر طولی در نظر میگیرند.مدت زمان توقف فاضلاب در انبار را1.5 تا2 ساعت و سطح قسمت جمع شدن گاز را دست کم 20 درصد کل سطح انباره انتخاب می کنند..این ابعاد در دمای 25 درجه محاسبه شده است

مخازن کامپوزیت , سپتیک تانک ,فروش سپتیک تانک,پالود صنعت تیک تانک ,فروش سپتیک تانک,پالود صنعت,سپتیک تانک کاروگیتی
تیک تانک ,فروش سپتیک تانک,پالود صنعت,سپتیک تانک اسپیرال تیک تانک ,فروش سپتیک تانک,پالود صنعت
تیک تانک ,فروش سپتیک تانک,پالود صنعت تیک تانک ,فروش سپتیک تانک,پالود صنعت,سپتیک تانک فاضلاب,سپتیک تانک ویلا,سپتیک تانک مجنمع
تیک تانک ,فروش سپتیک تانک,پالود صنعت,تصفیه فاضلاب مجتمع های کوچک,سپتیک تانک پساب تیک تانک ,فروش سپتیک تانک,پالود صنعت,

ویدئو سپتیک تانک

سپتیک تانک فاضلاب
ک , فروش سپتیک تانسپتیک تانک , پالود صنعت نیکان
ساخت سپتیک تانک
ک , فروش سپتیک تانسپتیک تانک , پالود صنعت نیکان
تعمیر و نگهداری سپتیک تانک
ک , فروش سپتیک تانسپتیک تانک , پالود صنعت نیکان
سپتیک تانک
ک , فروش سپتیک تانسپتیک تانک , پالود صنعت نیکان
نحوه عملکرد سپیتیک تانک
ک , فروش سپتیک تانسپتیک تانک , پالود صنعت نیکان
ساخت مخزن پلی اتیلنی
ک , فروش سپتیک تانسپتیک تانک , پالود صنعت نیکان
دانلود کاتالوگ

`
دانلود کاتالوگ

تهرانسر-خیابان هفتم بلوار اصلی ( قهرمانی )-ساختمان پارسه-واحد 29
تلفن : 46-44569945(21) 98+
فکس : 44596738 (21) 98+
همراه : 9121872360 98+
ایمیل : info@psne.ir