فروش الکترولایزر TDS متر،PH متر ،ORP متر

فروش الکترولایزر TDS متر،PH  متر ،ORP متر

مهندسین پالود صنعت نیکان در زمینه فروش PH متر،ORP متر ،NTU متر با بهترین کیفیت و برندها آماده خدمت رسانی به تمامی عزیزان وابسته به صنعت تصفیه اب و فاضلاب میباشد.

PH متر

متشکل از دو بخش اصلی یعنی میله کاوشگر (probe) و اندازه گیر (meter) است. میله کاوشگر PH محلول را تبدیل به سیگنال الکتریکی کرده و اندازه گیر آن را تحلیل و میزان PH را نمایش می دهد. PH متر ها را می توان به دو گروه تقسیم بندی کرد.
گروه اول PH متر هایی که اصطلاحاً به آن ها قلمی گفته می شود، این PH متر ها ارزان، سبک و کوچک هستند ولی دقت کمتری نسبت به نوع دوم یعنی PH متر های رو میزی دارند. PH متر های نوع دوم بزرگتر و گرانتر هستند و معمولاً در محل ثابتی نصب می شوند. این نوع PH متر دارای دقت بسیار بالا تری بوده و برخی از آن ها قابلیت سنجش پارامتر های متعددی علاوه بر PH نیز هستند.
آماده سازی
مرحله اول: قبل از شروع کار با PH متر ابتدا باید مطمئن شوید که میله جستجو گر در محلول نگهدارنده یا محلول با PH = 4 نگهداری شده است. در غیر این صورت ممکن است PH متر در تعیین PH محلول مورد مطالعه دچار خطا شود. برای حل این مشکل میله جستجو گر را به مدت 2h ساعت در آب مقطر نگهداری کنید و سپس آن را در محلول نگهدارنده قرار دهید.
مرحله دوم: بسیاری از PH متر های رو میزی و برخی از PH متر های قلمی قابلیت اندازه گیری پارامتر هایی غیر از PH را نیز دارند. بنابراین لازم است مطمئن شوید. PH متر شما در حالت اندازه گیری PH قرار دارد.
مرحله سوم: میله جستجو گر را به وسیله آب مقطر بشویید یا آن را در آب مقطر قرار داده و تکان دهید. حالا PH متر آماده فرآیند تنظیم (calibration) است.
تنظیم :calibration
مرحله 1: جستجو گر را در محلول با PH = 7 قرار داده، حداقل 30 ثانیه زمان بدهید تا اندازه گیر عدد ثابتی را نشان دهد. سپس اندازه گیر را روی عدد 7 تنظیم کنید. (PH متر عدد 7 را نشان دهد.
مرحله 2: دوباره جستجو گر را با آب مقطر بشویید و آن را در محلول با PH = 4 قرار دهید. اجازه دهید اندازه گیر عدد ثابتی را نشان دهد. مانند مرحله قبل اندازه گیر را روی PH = 4 تنظیم کنید. حالا PH متر شما تنظیم شده و آماده اندازه گیری PH محلول های مورد آزمایش است.
مرحله 3: قبل از قرار دادن اندازه گیر در محلول مورد آزمایش آن را دوباره با آب مقطر بشویید تا باقی مانده محلول PH = 4 روی اندازه گیر، PH محلول مورد آزمایش را تغییر ندهد.
اندازه گیری:
در صورتی که می خواهید PH یک محلول ثابت را اندازه گیری کنید کافی است اندازه گیر را در محلول قرار داده و پس از ثابت شدن عددی که اندازه گیر نشان می دهد آن را بخوانید. این عدد PH محلول را نشان می دهد.

ORP متر

ORP قدرت انرژی الکتریکی است که توان کار کردن دارد و ما می توانیم آن را با دستگاه ORP متر برحسب میلی ولت اندازه گیری کنیم. در حقیقت ما قدرت اکسیداسیون احیای محلول را بر اساس بار الکتریکی محلول می سنجیم. pH بالا، دارای خاصیت احیاکنندگی و orpمنفی است. و pHپایین خاصیت اکسیدکنندگی و ORP مثبت دارد. اکسیداسیون همان چیزی است که سبب قهوه ای شدن سیب و زنگ زدگی فلزات می شود. ماده احیا کننده دقیقاً چیزی است که مانع از فرایند اکسیداسیون می شود و یا آن رابه تاخیر می اندازد. ماده کاهنده این کار را با دادن الکترون انجام می دهد.به عبارت دیگر می توانیم بگوییم یک ماده کاهنده، درحقیقت آنتی اکسیدان است. آبهای معدنی که در ایران مصرف می شوند دارای ORP مثبت هستند و بنابراین خاصیت آنتی اکسیدانی ندارند. علاوه بر این pH اسیدی و یا خنثی دارند که مناسب سلامتی بدن نیست.

TDS متر

این محصول برای اندازه گیری سختی آب طراحی شده و جهت استفاده مصارف خانگی و صنعتی میباشد .این محصول با توجه به دقت بالا و استفاده آسان مورد توجه مصرف کنندگانی که اصلاعات چندانی در زمینه تصفیه آب را ندارند مورد توجه قرار گرفته است .تی دی اس متر یکی از ابزار های مهم اندازه گیری آب در دنیای تصفیه آب میباشدکه هر تعمیر کار یا نصاب(نصاب های دستگاه های تصفیه آب خانگی ) باید یک تی دی اس مترجهت اندازه گیری با خود همراه داشته باشد .از دیگر مصارف تی دی اس متر در صنایع شمیایی ،آزمایشگاه ها ،استخر ها ،آبیاری قطرهای، صنایع غذایی ،سیستم های گرمایشی و سرمایشی استفاده میشود .
لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت و برند دستگاه های ارائه شده با متخصصین ما در شرکت پالود صنعت نیکان تماس بگیرید

`
دانلود کاتالوگ

تهرانسر-خیابان هفتم بلوار اصلی ( قهرمانی )-ساختمان پارسه-واحد 29
تلفن : 46-44569945(21) 98+
فکس : 44596738 (21) 98+
همراه : 9121872360 98+
ایمیل : info@psne.ir